Vademecum

Marketingowca

 

Jak przygotować się

 

do sesji fotograficznej

KILKA WSKAZÓWEK jak nie zepsuć własnej sesji

 

Najbardziej irytującą fotografa kwestią standardowo wypowiadaną przez osoby fotografowane jest: "A to się potem w Fotoszopie zrobi...".
Retusz jest rzeczą trudną, pracochłonną a czasami niemożliwą do wykonania. Czasami łatwiej i taniej zrobić nową sesję, niż wyretuszować błędy w przygotowaniu do zdjęć. Jeśli chcesz by Twoje fotografie były jak najlepsze zadbaj o to. Poniżej najważniejsze wskazówki:

 

Wyprasować i oczyścić ubranie
Na materiałach z fakturą usunięcie zagnieceń jest bardzo trudne a czasami niemożliwe bez widocznego retuszu.

 

 

Efekt MORY (zmory chyba ...)
Unikać materiałów z przeplatających się jasnych i ciemnych nitek, ekrany mają problem z interpretacją obrazu dając efekt "rozlanego oleju". Jest to niemożliwe do usunięcia, gdyż wynika to z ograniczeń ekranów na których zdjęcie jest wyświetlane.

 

 

Ostrożnie z bielą i czernią
Jeśli zdjęcie ma być drukowane na papierze, raczej należy unikać łączenia bieli z czernią. Maszyny drukarskie nie oddadzą takiej palety barw ile ekran. Jeśli będą szczegóły w czerni to biel będzie wypalona lub odwrotnie.

 

 

Usuń zbędne owłosienie
Jeśli zarost nie jest częścią Waszego stylu, nie zapominajcie o maszynce do golenia przed sesją. Retusz zbędnego zarostu jest niemożliwy do wykonania z dobrym efektem, gdyż polega on na "przeszczepianiu" skóry z sąsiedztwa. W tym przypadku nie ma skąd.

 

 

 

Skromnie z ozdobami
Na sesjach biznesowych lepiej ograniczyć upiększanie się zbyt dużą lub wyrazistą biżuterią, ozdobami. Odwraca to uwagę od twarzy i nie wygląda profesjonalnie. Kolorowa apaszka, poszetka zupełnie wystarczy. Uwaga na smartwatch'e i gumki na nadgarstkach.

 

 

 

Nie bój się lakieru do włosów
Masz świeżo umyte włosy. Naelektryzowane. Nie chcesz lakieru aby mieć puszyste włosy. Ale by uniknąć efektu "stracha na wróble" pozwól wizażystce na lakier, to chodzi tylko o pojedyncze odstające włosy.

 

 

 

MASZ PYTANIE?

MEDIAPUNKT TOMASZ BONIECKI
TEL: 601-266-622

Wszelkie prawa zastrzeżone. Tomasz Boniecki Mediapunkt